از سال 1383

بنیان گذار معامله گری سنتیمنتال برپایه اقتصاد رفتاری و مالی رفتاری

ربات مشاوره هوشمند

شما در این بخش می توانید به راحتی با استفاده از پر کردن فیلدهای خالی ربات مشاوره هوشمند، به صورت کاملا دقیق و حرفه ای از وضعیت معامله گری خود مطلع شوید و با نقاط قوت و ضعف خود آشنا شوید. همین حالا این ربات که حاصل بیش از 2 سال تحقیقات احمدرضا جبل عاملی است را تست کنید.

فیلتر بورسی

شما می توانید در این بخش به لیستی از بهترین فیلترهای بورسی که توسط آکادمی مورد تایید می باشند، دسترسی پیدا کنید. این فیلتر ها به شما کمک می کنند که از به گلچینی از سهامهایی دست پیدا کنید که دقیقا ویژگی های مد نظر شما را دارند.

تمپلیت اختصاصی آکادمی

در این جا شما می توانید تمپلیت معامله گری اختصاصی احمدرضا جبل عاملی را دانلود کرده و بر روی پلتفرم معاملاتی خود نصب کنید. رنگ های استفاده شده در این تمپلیت باعث می شود که روحیه و نشاط خود را در هنگام معامله کردن حفظ کنید تا کمتر دچار خطا شوید.

اکسپرت مدیریت پویا

این اکسپرت مناسب افرادی است که دوره آموزشی تحلیل سنتیمنتال را گذرانده باشند و با مفهوم مدیریت پویا معاملات به طور کامل آشنا باشند. آقای وحید اسماعیلی یکی از دانش پذیران خوب آکادمی بعد از گذراندن دوره این اکسپرت را برای راحتی کار معامله گران در مدیریت پویا معاملات نوشته اند که می توانید به صورت رایگان آن را دانلود کنید.

درصد جبران ضرر

یکی از ابزارهای مهم و حیاتی بخش کنترل کیفیت معامله گری، ماشین حساب محاسبه درصد جبران ضرر می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید متوجه شوید که چه مقدار نیاز است سود کنید تا ضرری که تا الان روی حساب خود انجام دادید، جبران شود.

ضریب نابودی سودها

ابزار محاسبه ضریب نابودی سودها به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چه مقدار با از دست دادن تمامی سودهایی که در بازار کسب کرده اید فاصله دارید. یعنی طی چه تعداد معامله این سودها از بین خواهند رفت. مسلما هر چه این تعداد بیشتر باشد، یعنی شما موفق تر عمل کرده اید.

ضریب سود سازی

یکی دیگر از ابزارهای مهم و حیاتی که فوق العاده استفاده از آن توصیه می شود، ابزار محاسبه ضریب سود سازی است. شما به کمک این ماشین حساب می توانید عملکرد خود و روش معاملاتی تان را در بازه های زمانی مشخص و تعریف شده محاسبه کنید.

امید ریاضی

امید ریاضی معیار تشخیص سودده بودن یک معامله گر و در عین حال استراتژی معاملاتی است. این ابزار فوق العاده می تواند در افزایش سطح درآمد هر معامله گر با پیدا کردن نقاط ضعف و تبدیل آنها به نقاط قوت کاربردی و مناسب باشد. حتما از این ابزار که به رایگان برای شما قرار داده شده استفاده مفید ببرید.

درصد ثابت

یکی از اقداماتی که هر معامله گر در پروسه انجام معامله انجام میدهد، محاسبه درصد ریسک است که این محاسبه می تواند با توجه به شرایط معامله گر می تواند متفاوت باشد. در این جا به معرفی یکی از رایج ترین روش های انجام این کار یعنی محاسبه درصد ریسک بر حسب ” درصد ثابت ” می پردازیم.

درصد ثابت پله ای

در این بخش برای شما ماشین حساب محاسبه میزان ریسک ورود به معامله با نام ” درصد ثابت پله ای ” قرار داده شده است. این ابزار دقیقا مثل ماشین حساب درصد ثابت عمل میکند با این تفاوت که بخشی از سرمایه را برای پایین آوردن ریسک معاملات نادیده می گیرد.

ریسک کمتر از بزرگترین ضرر

ابزار محاسبه ریسکی که در این جا به شما معرفی می شود، بر پایه بزرگترین ضرری است که تا الان در بازار انجام داده اید. این ابزار میزان ریسک ورود به معامله را برای شما به گونه ای محاسبه می کند که اگر ضرر کردید کمتر از برزگترین ضرری باشد که تا الان در بازار کسب کرده اید.

مدیریت ریسک جبل عاملی ( فوق حرفه ای )

ابزاری که در اینجا به شما معرفی می شود توسط احمدرضا جبل عاملی طراحی گردیده و میزان ریسک ورود به معامله را بر حسب میزان تجربه، سابقه، درصد موفقیت، درصد شکست و… محاسبه می کند و از انعطاف پذیری خیلی بالایی نسبت به تمامی ابزارهای دیگر برخوردار است.

تقویم اقتصادی

همان طور که قبلا هم در دوره تحلیل سنتیمتال به شما آموزش داده شده است ما از تحلیل فاندامنتال برای پیش بینی حرکت آینده قیمت استفاده نمی کنیم و ابزاری که در ادامه می بینید فقط به این جهت استفاده می گردد که در زمان معامله اگر خبر مهمی در جریان بود، به دلیل نوسانات احتمالی، دیرتر معامله انجام دهیم.

ماشین حساب ارزش پیپ

ارزش پیپ (pip value)

همان طور که می دانید اندازه گیری حرکت قیمت در بورس بین الملل بر حسب پیپ می باشد. اما این مقیاس در نماد های معاملاتی مختلف، با همدیگر فرق دارد. شما می توانید با استفاده از این ویجت به راحتی از ارزش پیپ جفت ارز مورد نظرتان مطلع شوید.

همبستگی ارزها

اگر شما هم فعال بازار بورس بین الملل باشید، حتما متوجه شده اید که وقتی جفت ارزی خاص صعود می کند، جفت ارز خاص دیگری در همان زمان نزول می کند. این موضوع اتفاقی نیست و شما می توانید از طریق ویجت زیر همبستگی بین ارزها را به صورت کامل مشاهده کنید.

شاخص ارزها

اگر سابقه معاملاتی شما بیش از یک سال باشد حتما تجربه کرده اید که زمانی بازار بسیار عالی و خوب بوده و زمان هایی هم بازار اصلا جالب نبوده است. ابزار شاخص ارزها به شما کمک می کند تا خیلی راحت از وضیت کلی بازار در کمتر از چند ثانیه باخبر شوید.

ساعت جهانی

در این صفحه ویجت ساعت جهانی برای عزیزانی قرار داده شده است که در بازارهای بین المللی فعالیت می کنند و تمایل دارند از زمان باز و بسته شدن بانک های بزرگ دنیا مطلع شوند قرار داده شده است. همان طور که مطلع هستید بهترین زمان انجام معامله برای این دسته از معامله گران سیسن لندن است.